Na czym polega badanie tomografii zębów oraz szczęki?

Tomografia zębów i szczęki Kraków jest bardzo bezpieczną metodą diagnostyczną. Umożliwia ona bardzo dokładną ocenę tanu uzębienia. Na pewno badanie to jest przeciwwskazane kobietom w ciąży.

Dokładne badanie diagnostyczne

Tomografia, a więc CBCT zęba jest badaniem diagnostycznym. Pozwala ono w sposób szczegółowy zobrazować okolicę badaną. Stomatologia korzysta z tego badania w naprawdę wielu przypadkach. Szczególnie gdy ustala się dokładny plac leczenia kanałowego czy też implantologicznego. Dzięki tomografii komputerowej wyniki badania mogą być odtwarzana na każdym komputerze.

Tomografia zębów jest badaniem, które jest niezbędne do przeprowadzenia przez zaplanowanym leczeniem implantologicznym. Stomatolog może ocenić liczbę oraz samą jakość kości.

Zalety badania

Tomografia komputera zęba jest wykonywana przy użyciu aparatów najnowszych, które wykorzystują zaawansowane obliczeniowe algorytmy. Są one zdolne do korygowania zniekształceń na obrazie, które powstają na skutek obecności nieusuwalnych oraz metalowych przedmiotów, jak na przykład wypełnienia amalgamatowe, korony czy też implanty.

W stomatologii są także zastosowane stożkowe tomografy. W takim badaniu obraz 3D uzyskuje się podczas jedynie jednego obrotu lampy, który jest wykonywany o 360 stopni wokół głowy badanej osoby. W tym czasie powstaje między 300 a 600 obrazów. Są one rejestrowane przez detektory z bardzo różnych stron. W ten sposób powstaje obraz trójwymiarowy. Tomografia 3D również jest nazywana badaniem CBCT.

A gdzie można wykonać w Krakowie od ręki tomografię zębów? Tego typu miejsc jest bardzo dużo np. Rentgen Kraków https://www.rentgen-krakow.pl/ Pamiętajmy jednak, że musimy zapłacić prywatnie za to badanie. Nie jest to jednak zbyt drogie badanie, a więc nie będzie z tym problemu. Badanie jest jednak bardzo ważne. Dzięki temu stomatolog zobaczy to wszystko, czego nie jest w stanie dojrzeć przy standardowym badaniu. Jest to na tyle szczegółowe badanie, że wszelkie wątpliwości zostaną w pełni rozwiązane.

Pomimo największych starań musisz być świadom, że zawarte informacje mogą być niekompletne, mogą zawierać błędy. Nasze teksty nie zastąpią wizyty u lekarza, mają one jedynie charakter informacyjny. Więcej przeczytaj w zakładce o nas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*